Palkitut

HC Nokia palkitsee kausittain, kullakin kaudella onnistuneita pelaajia ja toimihenkilöitä.   

Valinnan perusteet

Naiset: Treeniaktiivisuus, yritys peleissä, hyvän mielen tuoja.
U16: Joukkueen MVP
U15: joukkueen MVP
U14: Joukkueen johtavia pelaajia esimerkin kautta, kehitys kauden aikana.
U13: Joukkueen johtavia pelaajia esimerkin kautta, kehitys kauden aikana.
U12: Kehitys kauden aikana, lajitaidot isolla kentällä, esimerkillinen muille.
U11: Kehitys kauden aikana, lajitaidot isolla kentällä, esimerkillinen muille.
U10: Treeniaktiivisuus, hyvä käytös, esimerkillinen muille, kehittyminen.
U9: Treeniaktiivisuus, hyvä käytös, esimerkillinen muille, kehittyminen.
U8: Yrittää parhaansa, ilopilleri, reilu kaveri muille.
U7: Yrittää parhaansa, ilopilleri, reilu kaveri muille. Lisäksi palkitaan koko joukkue.

Kauden valmentaja: Aktiivinen, laadukkaan toiminnan järjestäjä. Valinnan tekee Valmennuspäällikkö ja junioripäällikkö yhdessä.

Kauden Seura-aktiivi: Tehnyt pyyteetöntä työtä seuran hyväksi. Valinnan tekee hallitus. 

Ansioitunut seura-henkilö: Kehittänyt seuran toimintatapoja (hallinto, urheilu) ja menetelmiä pitkäjänteisesti. Edustanut seuraa onnistuneesti ulospäin. Valinnan tekee hallitus.

2021-2022

NaisetKrista Tevaniemi
U15 / 2007Joonas Rajala
U14 / 2008 Daniel udelius
U13 / 2009Tomas Koivu
U12 / 2010Väinö Rantanen
U11 / 2011Heikki Hokkanen
U10 / 2012Erik Linnikko
U9 / 2013Mico Liuhtonen
U8 / 2014Lyyti Ala-Poikela
U7 / 2015Väinö Vesa
SeuravalmentajaJaakko Hälli
Seura-aktiiviPasi Sinivuori
Ansioitunut seurahenkilöJere Paavola

2020-2021

Naisetei jaettu / Covid
U14 / 2007Eemeli Mäkinen
U13 / 2008 Lassi Sinivuori
U12 / 2009Laura Suoja
U11 / 2010Paavo Pirinen
U10 / 2011Jesper Jalo
U9 / 2012Julius Autio
U8 / 2013Frans Vuorinen
U7 / 2014Matias Valkeejärvi
SeuravalmentajaLasse Paananen
Seura-aktiiviTuomas Salmela
Ansioitunut seurahenkilöSeuratoimijat 
(Covid19 ponnistelut) 

2019-2020

NaisetVeera Kolppanen
U16 (C1) / 2004Jose Guseff
U15 (C2) / 2005Rasmus Ruusunen
U13 (D2) / 2007Tuomas Muinonen
U12 (E1) / 2008Juho Pohjanaho
U11 (E2) / 2009Aleksi Linnikko
U10 (F1) / 2010Elias Heikkilä
U9 (F2) / 2011Miska Nieminen
U8 (G1) / 2012Miko Nieminen
U7 (G2) / 2013Onni Hälli
SeuravalmentajaAntti Mäkinen
Seura-aktiiviPerhe Rantala-Suoranta (Ismo ja Outi)
Ansioitunut seurahenkilöTiina Heikkilä

2018-2019

NaisetMaria Mettälä
U16 (C1) / 2003Matti Järvenpää
U15 (C2) / 2004Rasmus Koivula
U14 (D1) / 2005Joonatan Lehti
U12 (E1) / 2007Roni Teuho-Markkola
U11 (E2) / 2008Aleksi Jordman
U10 (F1) / 2009Eemeli Haapala
U9 (F2) / 2010Kasperi Pietilä
U8 (G1) / 2011Eemil Suoja
SeuravalmentajaJussi Paussu
Seura-aktiiviJanne Vesa
Ansioitunut seurahenkilöJanne Kytö

2017-2018

NaisetRosa Kivelä
U15 (C2) / 2003Eemeli Hellsten
U14 (D1) / 2004Otto Hurmansalo
U13 (D2) / 2005Sampo Heine
U12 (E1) / 2006Lenni Neronen
U11 (E2) / 2007Aleksi Lehtimäki
U10 (F1) / 2008Viljami Myllys
U9 (F2) / 2009Niila Hokkanen
U8 (G1) / 2010Jasper Vilen
U7 (G2) / 2011Elias Hietaniemi
SeuravalmentajaJanne Riikola
Seura-aktiiviPerhe Heikkilä (Tiina ja Saku
Ansioitunut seurahenkilöVesa Koivu

2016-2017

NaisetSaara Koivula
MiehetVille Käpynen
U14 (D1) / 2003Miikka Ala-Salmi
U13 (D2) / 2004Miikka Ketola
U12 (E1) / 2005Topias Kossi
U11 (E2) / 2006Elmo Rönkkö
U10 (F1) / 2007Eero Saarinen
U9 (F2) / 2008Roope Vasala
U8 (G1) / 2009Aleksi Leinonen
U7 (G2) / 2010Eemeli Kyrkkö
SeuravalmentajaJaakko Rantanen
Seura-aktiiviPerhe Koivula (Saara ja Perttu)
Ansioitunut seurahenkilöJukka-Pekka Leppänen

2015-2016

NaisetKirsi Nyppeli
MiehetRoope Syrjänen
U20 (A)Jimi Haapasaari
U14 (D1) / 2002Roope Reponen
U13 (D2) / 2003Noora Juhola
U12 (E1) / 2004Sampo Heine
U11 (E2) / 2005Joona Ala-Salmi
U10 (F1) / 2006Arttu Myllynen
U9 (F2) / 2007Eemil Kokkonen
U8 (G1) / 2008Aatu Hyvärinen
U7 (G2) / 2009Marcel Kokkonen
SeuravalmentajaJanne Vesa
Seura-aktiiviTarja Laakso
Ansioitunut seurahenkilöJani Ala-Salmi

2014-2015

NaisetAnneli Kolppanen
MiehetAntti Marjamäki
Miehet - PowerTommi Rajamäki
U18 (B) Jesse Toiminen
U13 (D2) / 2002Elmeri Salakari
U12 (E1) / 2003Eetu Ikonen
U11 (E2) / 2004Jose Guseff
U10 (F1) / 2005Sanni Vanhanen
U9 (F2) / 2006Elmo Rönkkö
U8 (G1) / 2007Aleksi Lehtimäki
U7 (G2) / 2008Olli Valkolehto
SeuravalmentajaJuha-Matti Vanhanen
Seura-aktiiviPerhe Kyrkkö (Johanna ja Jarno)
Ansioitunut seurahenkilöJarno Parviainen

2013-2014

NaisetMinna Rönkkö
MiehetJoni Muikku
Miehet - PowerMarko Enqvist
U20 (A) Tuomas Pinomäki
U18 (B) Arttu Malmlund
U15 (C2) Oona Keskinen
U14 (D)Anton Heikkinen
U12 (E1) / 2002Jani Toivonen
U11 (E2) / 2003Markus Kytö
U10 (F1) / 2004Jaakko Ikonen
U9 (F2) / 2005Rasmus Ruusunen
U8 (G1) / 2006Sanni Vanhanen
U7 (G2) / 2007Otto Janhunen
SeuravalmentajaJanne Kytö
Seura-aktiiviRiina Perttala
Ansioitunut seurahenkilöRiittä Hälli

2012-2013

U13 (D2) / 2000Karl Enqvist
U12 (E1) / 2001Saku Hautamäki
U11 (E2) / 2002Oskari Laakso
U10 (F1) / 2003 Teemu Seppänen
U9 (F2) / 2004 Aleksi Vuorinen
U8 (G1) / 2005Timi Teuho-Markkola
SeuravalmentajaMika Mäkinen
Seura-aktiiviSinikka Aaltonen
Ansioitunut seurahenkilöElina Ala-Salmi

2011-2012

U13 (D2) / 1999Juhani Hälli
U12 (E1) / 2000Panu Vallinen
U10 (F1) / 2002Daniel Grönroos
U8 (G1) / 2004 Jaakko Mäkinen
SeuravalmentajaJuha-Pekka Ruusunen
Seura-aktiiviJukka Korkeamäki
Ansioitunut seurahenkilöKatja Ikonen

2010-2011

U13 (D2) / 1998Jesse Toiminen
U12 (E1) / 1999 Kalle Lehtinen
U10 (F1) / 2001 Eero Mikola
U8 (G1) / 2003 Otso Lehtinen
SeuravalmentajaJuha Ikonen
Seura-aktiiviKati Parviainen
Ansioitunut seurahenkilöJ-P Mikola

2009-2010

Miehet Sami Järvenpää
U20 ( A) / 1991Mikko Leppänen
U18 (B) / 1993Emil Vuorela
U16 (C) / 1995Jaakko Lehmusto
U14 (D) / 1997Oskari Seppälä
U9 (F2) / 2001Jesse Kalliosalo
U8 (G1) / 2002Jani Toivonen)
SeuravalmentajaVille Siironmaa
Seura-aktiiviJani Tuominen
Ansioitunut seurahenkilöTarja Laakso

2008-2009

MiehetNiko Kontkanen
U20 (A)Petri Pesonen
U18 (B)Teemu Väisänen
U16 (C)Tuomas Jaakkola
U14 (D)Veli-Matti Mäkinen
U12 (E)Joona Oksanen
Julius Veikkola (mv)
U8 (G) / 2001Lauri Luhtalampi
Tuomas Sainio (mv)
SeuravalmentajaTimo Viljanen
Seura-aktiiviJaakko Koivuniemi
Ansioitunut seurahenkilöPasi Hälli

2007-2008

U20 (A) / 1989Eetu Gerasimow
U18 (B) / 1991Roni Utriainen
U14 (D) / 1994Tuomas Tuominen
U12 (E) / 1997Antti Parikka
Palkittu HuoltajaJouko Tuominen
Seura-aktiiviKalevi Aaltonen
Ansioitunut SeurahenkilöAnne Vuorinen