HC Nokia kutsui kunniajäseniä!

9.4.2019

Raimo Kolppanen, Kunniapuheenjohtaja.

Hockey Club Nokia kutsui 6.4.2019 ensimmäisiksi kunniajäsenikseen Raimo Kolppasen, Katja Ikosen ja Jarno Parviaisen.

 

 

 

Raimo Kolppanen on kutsuttu kunniapuheenjohtajaksi kiitokseksi ansiokkaasta työstä, jota hän on tehnyt seuran hyväksi kuusivuotisella puheenjohtajakaudellaan, luotsatessaan seuran kiivaimman kasvuvaiheen yli.

Katja Ikonen kutsuttiin kunniajäseneksi kiitollisuuden osoituksena kahdeksan vuotta kestäneestä taipaleesta hallituksen jäsenenä. Katja on ansiokkaasti hoitanut seurasihteerin tehtävää, hoitaen vuosia muiden vastuidensa ohessa  mm. vähävaraisten avustushaut. Lisäksi hän on toiminut aktiivisesti eri joukkueissa talkootyön tekijänä, aina kun vapaaehtoista on tarvittu.

Jarno Parviainen kutsuttiin kunniajäseneksi nöyränä kiitoksena seuran urheilutoiminnan kehittämisen eteen tehdystä työstä. Hän toimi seuran perustamisen jälkeen ensimmäiset yhdeksän vuotta valmennuspäällikön ja toiminnanjohtan tehtävissä luoden kestävän pohjan joukkueille toimia. Lisäksi hän järjesti vuosia luistelu- ja kiekkokouluja, mahdollistaen seuran jäsenmäärän kasvamisen ja toiminnan vakiintumisen.

Olette jättäneet pysyvän jäljen seuran historiaan. Kiitos!

Kiittäen,

   HC Nokia seurayhteisö.

 

 

 

Katja Ikonen, Kunniajäsen.
Jarno Parviainen, Kunniajäsen.