HC Nokia / Leki D1 kaudella 2017-2018

31.3.2017

HC Nokian 04-ikäluokka uudistuu kaudelle 2017-2018, joukkueemme aloitta yhteistyön Lekin 04-joukkueen kanssa. Molemmat joukkueet harjoittelevat pääsääntöisesti omissa halleissaan. Tavoitteena on saada syyskaudelle kaksi AAA tason joukkuetta ja yksi A tason joukkue.

Koko toiminnan vastuuvalmentajana toimii Jukka-Pekka Leppänen. Nokian valmennusryhmään kuuluu myös Tomi Mäkinen, Jari Kokkonen, Saku Heikkilä (maalivahtivalmentaja) Paula Uusiluoto on mukana kesän fysiikkaharjoittelussa.

Kesällä harjoittelemme 4 kertaa viikossa, joista kaksi on jääharjoitteita Nokian jäähallissa yksi saliharjoitus ja yksi oheisharjoitus Nokian yleisurheilukentällä.

Nokialle valmistuu ensi kaudelle uusi harjoitusjäähalli, joukkueemme harjoittelee Nokialla 2-3 kertaa viikossa ja noin kerran viikossa Lempäälässä. Harjoitus- ja toimintaolosuhteet ovat Pirkanmaan parhaimmistoa.

Tavoitteena on pelata kilpailullista jääkiekkoa Hämeen AAA tasolla, jossa yksilö on kaiken keskellä. Tarjoamme myös mahdollisuuden harrastaa jääkiekkoa omilla ehdoillaan A tason joukkueessamme, eli meidän toiminnasta löytyy jokaiselle pelaajalle pelipaikka ja loistava mahdollisuus harrastaa ja kehittyä jääkiekkoilijana.

Joukkueemme toimintaan kuuluu vahvasti myös HC Nokian Akatemia toiminta tiistai ja torstai aamuisin, jolloin harjoittelemme jäällä ja liikuntakeskus HYVE:ssä fysiikkaa Juho Nousiaisen kanssa.

Ensi kauden joukkueeseemme mahtuu vielä pelaajia, jos olet kiinnostunut toiminnasta tule tutustumaan avoimille jäille Nokia jäähallissa tiistaina 18.4 klo 17:00 (oheinen) jää 18:00-18:50 ja perjantaina 21.4 klo 15:40 (oheinen) jää 16:40-17:50. Ota yhteyttä etukäteen.

 

Jukka-Pekka Leppänen, vastuuvalmentaja D1, puh. 040 8428520

Saku Heikkilä, joukkueenjohtaja puh. 0400 925565

 

Jukka-Pekka Leppänen

Vastuuvalmentaja

HC Nokia D1 2017-2018